Rande s nablýskaným červeným fešákem

Budapešť

26. srpna 2013 v 12:36 | Iswida & JM
Ve středu jsme tedy vyrazili směr Maďarsko. Napřed jsem se bála, že nám nebude přát počasí, ale drahý tvrdil, že v Budapešti má být hezky - a on musí mít vždycky pravdu. Takže jsme si to docela užili. Nutno upozornit, že tentokrát má také spoustu fotek na svědomí on; konečně jsem taky byla ochotná dát foťák z ruky.

Svátek hudby

28. června 2013 v 22:27 | Iswida
Aneb jeden z těch svátků, které považuji za skvělý nápad slavit. U nás je pořádán iniciativou BuskerVille a uskutečnil se minulý pátek. Ideálně má takový Svátek hudby probíhat tak, že amaterští i profesionální hudebníci vyjdou do ulic a lidé je poslouchají a užívají si to. Hurá. Vždycky mě mrzí, když vidím, jak málo lidí se aspoň na chvilku zastaví...


Million Marihuana March 2013

4. května 2013 v 21:31 | Iswida
Počasí zjevně trávě taky přeje - i přes to hnusné vlhké šedivo posledních dnů a to, co se venku děje teď, nám dopřálo krásný slunečný den. Já sice ještě kašlu a smrkám na každém kroku, ale neodolala jsem a stejně jsem vyrazila. S přítelem a s foťákem, samozřejmě.


"Filozof. fakult" a pražská brečka

23. února 2013 v 14:00 | Iswida

Letní semestr začal. Většinu tohoto týdne jsem mimo školu strávila v posteli - asi jsem studijnímu režimu za to zkouškové odvykla víc, než jsem si myslela, po pár dnech bych byla schopná prospat sto let. Ani moje předsevzetí, že si budu přehledně psát do diáře všechno, co mám udělat, abych to nemusela hledat po papírech (nebo hůř, v mé paměti), mi zatím nevychází. Ale vrátilo se mi studijní nadšení a dokonce jsem se pro změnu rozhodla, že na dvouoboru zůstanu. Jelikož jsem totiž rozený génius, v rozhodování mezi dvěma možnostmi mě ani nenapadlo, že existuje možnost třetí - není nutné, abych bakaláře stihla za tři roky; můžu si klidně dávat předměty navíc na češtině a co nezvládnu, doženu během čtvrtého roku.

Má genialita se projevila i v dalším ohledu - už nějakou dobu jsem si říkala, proč je kruci v Praze pořád všude tolik vody. Vrchol byla ta neskutečná břečka, u které jsem poprvé v životě (kecám, podruhé, byla jsem přece na RfP 2012) zalitovala, že jsem nepodlehla gumákové módě. A pak mi došlo, že se to prostě nemá kam vsáknout. V Brodě je snad u každého chodníku kus nějaké trávy. Je to zajímavé, jak člověk očekává, že ho ve městě bude něco štvát, ale ve skutečnosti pak narazí na problémy úplně jiné...

Ale dost žvanění; pocestě na seminář v úterý odpoledne jsem s sebou vzala foťák, aby to tu nevypadalo tak pustě.

Umřeme všichni pro ten sníh

28. ledna 2013 v 15:00 | Iswida
Titulek pochází ze Skácela.

K poslechu doporučuji PJ Harvey (nějak jsem se do ní teď zaposlouchala, i když ji znám už dlouho).

I když si brousím zuby spíše na čerstvě zasněženou Prahu (čehož se snad nedožiju, zatím se se sněhem spíš míjíme, nebo nestíhám, protože je tak nechutně brzo tma), navlékla jsem na sebe tolik vrstev, že by se ani photoshop nemusel stydět, a šla se projít svou oblíbenou trasou přes Brod. Miluji čerstvě padlý sníh, takový ten, co vypadá jako kuličky polystyrenu. Mohla bych fotit pořád dokola naprosto cokoli, na čem leží aspoň pár vloček.


Co dělá student?

19. ledna 2013 v 18:06 | Iswida
Poslední dva týdny byly naprosto šílené. Šest testů za devět dní, z toho jsem nedala jen jeden, ten poslední. Tyto fotky pochází z učení na tento test. Venku nádherně chumelilo a já bych nejradši vyrazila na procházku s Nikonkem - což by nejspíš vyšlo asi tak nastejno, protože jsem stejně většinu času dělala všechno kromě učení (díky tomu mi chybělo pět bodů, pitomých pět bodů ze sto dvaceti - jasně, lepší než jeden, ale stejně to naštve, když na většinu jiných testů by to bohatě stačilo - tady totiž byla hranice 70% a bylo to mnohem těžší, než většina testů s hranicí o deset procent nižší...) Nakonec jsem aspoň fotila všechno, co jsem měla po ruce.


Na cestě

2. ledna 2013 v 21:48 | Iswida
Dnes jsme vyrazili zpátky do Prahy - a protože se mi nechtělo učit, i když bych opravdu měla, vytáhla jsem foťák, a než se setmělo, něco málo jsem vyfotila...


Předvánoční Praha, vánoční domov

30. prosince 2012 v 13:26 | Iswida
Myslela jsem, že bych mohla o prázdninách i něco napsat, ale zdá se, že naprostý nedostatek času mi ještě okořenila střevní chřipka. Tak aspoň přidávám pár fotek, které se mi nastřádali, i když za moc nestojí. Jen jednou jsem si našla čas vyrazit s foťákem ven, a to už byla skoro tma...


Zákoutí obyvatelných krabiček

28. listopadu 2012 v 16:51 | Iswida
Už hodně dlouho si slibuji, že se někdy na všechno vykašlu, vezmu foťák a půjdu se projít. Jenže když na to náhodou mám čas, venku je buď hnusně nebo tma, případně se mi prostě a jednoduše zrovna nechce. Tak přidávám aspoň tři fotky z naší garsonky, pořízené asi před čtvrt hodinou, protože bych měla psát esej. A můžu vám s jistotou slíbit, že se znovu ozvu nejpozději... no, v půlce února. (kdybych aspoň vážně něco dělala, jenže já strávím nejvíc času tím, že vyšiluju, že mám moc práce!)Něco málo divé zvěře

17. září 2012 v 22:07 | Iswida
Někdy před týdnem nebo dvěma jsme s drahým a s Nikonkem navštívili ZOO. Litovala jsem, že mám jenom základní setový objektiv, který má opravdu slabý zoom. Takže většina fotek je prostě nudná. (Jestli zvládnu první roční, nadělím si dáreček...) Vybrala jsem ale aspoň pár, které se mi docela líbí.


Za prací, část 3.: Výlety po okolí

23. srpna 2012 v 13:24 | Iswida
Po prvním týdnu práce jsme se dočkali vytouženého volna a vyrazili do Dundee. Nevím proč, připomínalo mi Brno. Nějak jsme neměli náladu na procházení města a focení, takže jsme něco nakoupili, podívali se na moře a okusili trochu moderního umění v Dundee Contemporary Arts - výstavu Infinite Jest. Fotili jsme zase až v okolí farmy.


Za prací, část 2.: Coupar Angus

21. srpna 2012 v 20:37 | Iswida
Když jsme konečně dorazili na Easter Denhead Farm, bylo mi zima. A to byl stav, ve kterém jsem setrvala přibližně týden, než jsme poprvé uviděli sluníčko. Pláťáky místo riflí jsem si poprvé dala až asi týden před odjezdem. Ale nejhorší to opravdu bylo zezačátku, kdy bylo pořád zataženo, pršelo a v naší cabině nebylo hlavně v noci o nic tepleji než venku.

(to bílé jsou *píííp* malinové tunely...)

Za prací, část 1.: Londýn

19. srpna 2012 v 14:32 | Iswida
18. 7. 2012 někdy o tři čtvrtě na dvanáct jsme se v Brně odlepili od země a pocitem příjemného vzrušení a méně přijemného strachu jsme zamířili směrem k Londýnu.


Anděla

9. července 2012 v 22:25 | Iswida
Andělo nešťastná
vyperu ti šaty od bláta
a tvé rty z kamene
nalíčím celé rudě
abys mohla přestat
ukrávat tvář v dlani
a hrdě upřít slepý pohled
do slunce

Ze zahrádky

3. července 2012 v 10:10 | Iswida

Minulý týden jsme se rozhodli přespat na naší chatě. Opekli jsme si špekáčky, trochu se prošli, poslechli si kazetu s písničkami z Vlasů a šli spinkat. A mezitím jsem pořídila pár fotek.

Další várka prvních pokusů

28. června 2012 v 17:16 | Iswida
Připadá mi, že jsem se doteď nedívala okolo sebe. Dokonce jsem zjistila, že jedna brodská ulice, kterou celkem často chodím, se jmenuje Příčná :-D Ale je v ní vlastně jen pizzerie, a i když je dobrá, žádný zázrak to zas není. Jsem zvědavá, za jak dlouho mě přejde to focení všeho, co mi připadá byť jen trošinku zajímavé...
A teď už fotky.

Při návštěvě knihovny jsem neodolala jedné polici... Oslava dadaismu:


Seznamování s nablýskaným červeným fešákem

21. června 2012 v 21:33 | Iswida
Předevčírem jsem získala nového přítele na dlouhé procházky - Nikon D3100. Zatím se spíš seznamujeme, zkoumám, jak co funguje, tvrdohlavě odmítám nechat cokoli na foťáku, takže to většinou nastavím špatně... Dneska jsme šli na rande ve třech a vypadá to, že nám to bude dohromady docela klapat.

Pokus o Nikonkův "autoportrét":


a více pod čarou...

 
 

Reklama
Reklama