Mighty Sounds 2013

25. července 2013 v 11:30 | Iswida |  Hudba
Nechala jsem se přesvědčit a místo Rock for People jsem letos s přítelem vyrazila do Tábora na festival plný reggae, punku a všeho možného mezi tím. Přišla jsem tak sice o božského Káju, ale i přesto to byla dobrá volba. Stejně jako mé nedávné rozhodnutí nepít a místo toho radši hulit, když vím, co se mnou alkohol dělá, takže se to celé obešlo bez mých depresí a výlevů. Protože jak říká Macka B, "don't drink too much if you cannot take it, it might be better if you smoke marijuana" (budu sem radši na youtube dávat jenom odkazy - víme, co s těmi okýnky umí blog udělat...).Festival se odehrává na obrovské louce. Je tam opravdu hodně prostoru, míň lidí a všeobeně příjemnější prostředí než na Rock for People; na druhou stranu v tom největším vedru okolo poledne bychom opravdu vraždili pro kousek stínu. A opravdu bych to tam nechtěla vidět, kdyby celé ty tři dny pršelo. Ale stejně je super, jak se tam dá všude pěkně rozvalit do trávy, první den poseté žlutými kytičkami, třetí den už spíše step připomínající. Stejně jako se mi líbilo, jak pohodoví a milí tam byli lidé. No a jelikož Jan Hus je odnedávna má oblíbená historická postava (sešlu na vaše hlavy hovna vašich svátků!), "Jan Hus Stage" je velké plus pro Mighty.


Abych se ale konečně dostala k té hudbě... Samozřejmě nejvíc jsem se těšila opět na The Subways, to je prostě jedna z mých nejoblíbenějších současných skupin. Ta energie, syrový zvuk, osobité písničky...
Z pátku bych ještě vytáhla úžasný Celtic Punk kapely Smokey Bastard nebo třeba Boba Wayna. A samozřejmě Macka B, kterého už jsem zmiňovala. Pátek byl zkrátka hodně energický.

(ani toho Che Guevaru jsme nakonec nedopili...)

V sobotu to byla větší pohodička. Začali jsme už poměrně brzo se Steadytones, kteří se mi moc zalíbili. Ale kupodivu nejvíc mě zaujala česká skupina v čele se Španělkou Carmen United Flavour, ačkoli některé písničky jsou dost mimo můj vkus. Pak jsme se ještě docela odvázali na The Silver Shine, i když při průzkumu doma mě moc nenadchli, a pak jsme pokračovali The Roughneck Riot.V neděli jsme si především konečně našli čas na nějaké to divadlo a písničkáře na Greenpeace Stage. Co se hudby týče, na své si přišel spíš přítel např. s Your Demise. Já bych zmínila třeba Wayward Caines - a samozřejmě jednu z našich oblíbných českých skupin, Znouzectnost. Vlastně se přiznám, že je mám čím dál tím víc ráda s tou jejich pohádkovostí...Důležité je také zmínit, že kromě dětského koutku, který byl poměrně prázdný, na festivalu byl také koutek pro hravé "dospělé" neboli stánek se všemi možnými udělátky jako poi, kruhy, kuželky na žonglování a dokonce napnuté lano na přejítí (a pořád si myslím, že kdybych to zkoušela dál, přešla bych ho! :-D).

(povšimněte si také úžasného Mighty trička)

A na závěr stánek, který se mi zjevil, jako by ho seslali z nebe. Úžasná kafekára ve tvaru konvičky. Třeba se můj návrh "vyserem se na všechno a koupíme si kafekáru" setká s úspěchem...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 es ef es ef | Web | 25. července 2013 v 13:27 | Reagovat

To mohlo bejt výborný. Subways bych taky chtěla vidět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.