Svátek hudby

28. června 2013 v 22:27 | Iswida |  Rande s nablýskaným červeným fešákem
Aneb jeden z těch svátků, které považuji za skvělý nápad slavit. U nás je pořádán iniciativou BuskerVille a uskutečnil se minulý pátek. Ideálně má takový Svátek hudby probíhat tak, že amaterští i profesionální hudebníci vyjdou do ulic a lidé je poslouchají a užívají si to. Hurá. Vždycky mě mrzí, když vidím, jak málo lidí se aspoň na chvilku zastaví...
Vlastně jsem byla poměrně zklamaná velikostí publika. Nevím, nakolik se vůbec obecně vědělo, že taková akce probíhá, ale čekala jsem, že hodně lidí si vyrazí něco poslechnout. Ve výsledku ti sympatičtí a nadaní lidé nahoře neměli publikum téměř žádné - na rozdíl od ozvučených kapel u KB:


To opravdu lidi upoutá jenom to, co je hodně nahlas? Měla jsem z toho přesně ten dojem. Na náměstí Republiky navíc muzikanty neskutečně přehlušovaly tramvaje - myslím, že by snad nebyl zas takový problém na ten jeden den aspoň částečně odklonit z takovýchto míst dopravu. Jenže to by Praha musela být ochotná se zapojit do organizace...Podobně by snad nikoho nezabilo, kdyby se na ten jeden den zrušila omezení pro busking - hlavně na Celetnou a ulici Na Příkopě, které spojují hlavní body, kde se svátek pořádal, a které jsou navíc podle mě na busking výborné (chápu, že tam lidi pracují a tak a nemusí tam něco hrát pořád, ale zakázat to úplně? proč? na rozumná omezení by jistě každý přistoupil.)


Takhle se přiznám, že abych slyšela těch pár muzikantů, běhala jsem tam a zpátky přes sice o nic méně hlučné, ale pro hudbu zakázané ulice, až jsem z toho vedra málem padla. Možná je to moje blbost, že se naprosto ztrácím v menších uličkách, z nichž některé nejspíš povolené byly, ale stejně kruci...


Během dne mě potkaly dva netradiční zážitky: cizí mladík, kolem které jsem procházela na ulici, mi řekl "slečno, já vás miluji" (a já z toho mám doteď druhé Vánoce) a slyšela jsem tady ty zbytku se naprosto vymykající buskery:No a taky jsem pořídila pár nehudebních fotek (a připravila svou peněženku o pěkných pár desetikorun...)(předpokládám, že tohle buskerky nebyly, ale nešlo odolat)


No a na závěr jeden z hlavních účinkujících - chodník:

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.