Ke strojům!

2. dubna 2013 v 22:03 | Iswida |  Drabbles
Absolvovala jsem svůj první filmový maraton - druhé série Hry o trůny. Asi jsem už naprosto deformovaná studiem, protože po těch dvanácti hodinách bych asi dokázala většinu postav poznat podle výslovnosti. Rozhodně jsem tam konečně perfektně slyšela všechny jevy, o kterých se učíme, včetně intrusive r (což mi fakt přijde trošku jako zločin páchaný na angličtině; př. "aɪ sɔːrɪt" (ideálně ještě s glottal stop místo t...)). No, každopádně je duben a to (kromě mnoha méně příjemných věcí) znamená co? DMD

Fandom: Harry Potter
Několik domácích skřítků si rozpačitě tahalo za zástěry a ohlíželo se po ostatních. Jiní jen nehybně stáli a zírali na ty velké krabice.
"M-myslím, že už prostě ten nepořádek nemohli vydržet," pípla tiše Winky. Skřítka stojící vedle ní mlčky přikývla. Od té doby, co z nějakého doposud nevysvětleného důvodu přestala fungovat kouzla, pracovali všichni na dvojité směny, přesto se museli stydět za každou místnost Bradavického hradu, o stavu jídla ani nemluvě. Umaštěné talíře s obsahem ne nepodobným pokrmům z mudlovské školní jídelny způsobily, že podlahy hradu každý den nosily o pár kilo studentů méně.
"Tohle je myčka," začal Arthur Weasley.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vFVG vFVG | E-mail | Web | 21. července 2013 v 1:55 | Reagovat

Když ve světě Harryho Pottera přestane fungovat magie — to je přesně ten druh scénáře, jaký mám rád :-) Ale píšu ti komentář z jiného důvodu: intrusive R bych taky zakázal! Zlo! Jak se může na světě stát něco tak nesprávného!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.