Báseň o kouzelné říši

22. září 2012 v 16:40 | Iswida |  Básně

Tuhle říši hlídají
obří sochy trpaslíků
u stromových bran do lesa

Je spousta kouzel
která ještě nikdo nevyzkoušel

a obři vzniknou
s prvním nádechem sochK básni snad ani nic. Takže rovnou k vykecávání...

Bydlím v Praze. A tím asi tak končí to, z čeho mám radost. Na buňce jsou s námi dva kluci, máme společných víc věcí, než jsem předpokládala (rozuměj skříně) a vůbec mi to není příjemné. Kuchyňka je tak malilinkatá, že se ani nedá nazývat kuchyňkou, není tam ani deset centimetrů prostoru pro jakékoli kuchtění, jenom dřez a dvoukolák. Trouba nehrozí, s čímž jsem sice částečně počítala, ale nevadí mi to kvůli tomu o nic míň, protože většina mých oblíbených jídel je prostě pečená. Kromě toho fakt netuším, kam si vlastně dám remosku, až si ji přivezu, protože už máme plný snad každý centimetr prostoru v pokoji a určitě každý milimetr kuchyňky. I rychlovárnou konvici a topinkovač máme v pokoji, protože do kuchyňky se prostě nevleze.
Stěny jsou tak nechutně špinavé, že u nich odmítám spát. A Břevnov je díra, fakt hrozná díra.
Asi by se to dalo přežít, kdybych mohla jako někteří jezdit každý víkend domů. Jenže to přes celou republiku fakt nejde, a já nějaký domov potřebuju. Takže hledám bydlení.
Než něco řeknete, vemte na vědomí, že jsem neočekávala žádný luxus. Je to kolej a všichni víme, jak se k nám "příživnickým" studemtům v tomto státě chová. To, že platíme jen o pakatel míň, než na kolik by nás vyšel privát, se v potaz nebere. Ale mám tak nějak dojem, že jsem se ocitla o půl století zpátky. A je tu jedna věc, kterou fakt nechápu: Jelikož jsme měli tu smůlu, že jsme se narodili na venkově, musíme se chtě nechtě osamostatnit, fajn. Ale proč nikdo nepočítá s tím, že to fakt uděláme? Že si opravdu budeme připravovat kvalitní jídlo, budeme chtít své soukromí a aspoň určitou úroveň čistoty?

Tolik ke kolejím. Jenom mě děsí, že bych všechny ty krámy měla stěhovat znovu, a tentokrát bez auta a rodičů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.