Za prací, část 3.: Výlety po okolí

23. srpna 2012 v 13:24 | Iswida |  Rande s nablýskaným červeným fešákem
Po prvním týdnu práce jsme se dočkali vytouženého volna a vyrazili do Dundee. Nevím proč, připomínalo mi Brno. Nějak jsme neměli náladu na procházení města a focení, takže jsme něco nakoupili, podívali se na moře a okusili trochu moderního umění v Dundee Contemporary Arts - výstavu Infinite Jest. Fotili jsme zase až v okolí farmy.
O týden později jsme se rozhodli, že si pro změnu zase trochu odpočinem. Místo výletu jsme tedy šli na anglickou snídani. A stála za to, ani jsem ji nezvládla celou dojíst :-)


Pak jsme se jen trochu prošli po okolí a lenošili.


No není tohle úžasná fotka? Fotil ji Kuba, když se jednou odpoledne nudil.

A pak opět práce, ale to už jsme odpočítávali, kolik nám zbývá dní, než pojedeme domů. Naši čeští přátelé odjeli a nás začali posílat na jinou farmu, protože na té naší bylo málo práce. Vraceli jsme se až večer, takže jsme měli čas tak akorát se osprchovat, najíst, chvilku přiblble zírat do zdi a jít spát. Zbývalo nám ale ještě jedno volno - kromě toho před odjezdem. A to jsme se rozhodli věnovat "procházce" k tomu malému obdélníčku na kopci kdesi v dálce. Z rozhledny se sice vyklubala Kinpurney Tower, ale procházka to byla moc hezká.
Příjemně mě překvapilo, že jsme většinu cesty šli po silničkách a cestičkách, nikoli přes pole, potůčky, ploty a kopřivy, jak jsem očekávala. Přes potůček jsme přecházeli jen jednou, a to jsme se zrovna trefili na místo, kde byla kláda. Zatímco u nás je totiž přes každou louži lávka každých pár kroků, Skotský národ zjevně nemá potřebu potoky přecházet. Plotů jsme také několik přelezli, neboť jsme snad neviděli ani kus trávy, kolem kterého by nebyla zídka nebo ostnatý drát, ale bylo jich podstatně míň, než se z našich dosavadních zkušeností dalo očekávat. A kopřivy, ach, skotské kopřivy... Nezdálo se nám to, opravdu jsou mnohem drsnější, než ty naše.


Dokonce jsme procházeli i vesničkou, kde jsme si cestou zpátky koupili pivo. Opět hnusné.


A pak už jsme se jen vyškrábali na ten hnusný kopec a byli jsme v cíli. Kolem spousta ovcí, všude hovna, věž, na kterou se nedá vylézt a samozřejmě krásný výhled na tu krajinu, co vypadá jak Morava... co víc si přát!
Na farmu jsme se vrátili před šestou večer, utahaní, ale s dobrou náladou. Druhý den nás čekalo rekordních 11 hodin práce a další den znova. Měla jsem pocit, že potřebuju tak týden spánku, ale přežili jsme. Den před odjezdem jsme se ještě vydali k jezeru, které jsme nenašli, neboť jezero bohužel netrčí na kopci před vámi, a tedy "rovně" nemusí být úplně dostatečný popis cesty...
Všechno jsme zabalili, dojedli zásoby, zbytky rozdali a naposledy se vyspinkali v té nepohodlné posteli. A o Edinburghu zase příště...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Raven Raven | 23. srpna 2012 v 21:15 | Reagovat

To je tak... záviděníhodné! A krásné fotky, mimochodem. :)

2 Iswida Iswida | Web | 24. srpna 2012 v 11:36 | Reagovat

A taky jsme si to za tu práci zasloužili :-) Děkuji.

3 Es Ef Es Ef | Web | 27. srpna 2012 v 20:42 | Reagovat

Ta první fotka je guut. A s tou anglickou snídani mi teda děláš sakra chutě, aaa!

4 MarijaKes MarijaKes | Web | 19. září 2012 v 22:38 | Reagovat

Všechny fotky bezva. jen u té třetí bych malinko ten suchý strom či keř posunula aby nebyl tak středově vyvážený. Působilo by to myslím líp. Umíš no.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.