Den 22: Kniha, kterou se chystáš číst - The Golden Notebook

5. srpna 2012 v 14:00 | Iswida |  30 Day Book Challange
The Golden Notebook - Doris Lessing

Zlobím se na vzdělávací systém za to, o kolika skvělých autorech jsem neslyšela. Vlastně se teď chystám seznámit s vícero z nich. Jak je například možné, že jsme se neučili o Gertrude Steinové (i když jsem si vědoma toho, že ta zas tak opomíjená není)? Ta má přece v době ztracené generace naprosto klíčový význam. A učí se vůbec na nějakém gymplu o jakémkoli černošském autorovi? Proč jsem nikdy neslyšela jméno Toni Morrisonové? Je skvělá a má to potvrzené Nobelovou cenou. Nemůžu se zbavit dojmu, že prostě proto, že je ženská a k tomu černá.

Ráda bych tady vyjmenovala spoustu dalších skvělých a opomíjených autorek a černých autorů, ale bohužel je prostě neznám.


Tak, to by bylo na úvod. Doris Lessing je britská spisovatelka, která taktéž dostala Nobelovu cenu za literaturu, a taktéž jsem na nic narazila teprve, když jsem se pokoušela připravovat na přijímačky. Vzhledem k tomu, že ta kniha snad ani nevyšla česky (o to víc oceňuji, že ji mají v Hradišťské knihovně, nečekala jsem to) a má přes šest set stran, nejspíš se tu o ní ještě podrobněji zmíním, pokud ji zvládnu celou přečíst.

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.