Den 6: Oblíbená YA kniha - Harry Potter

20. července 2012 v 14:00 | Iswida |  30 Day Book Challange
Harry Potter - J. K. Rowling

Přiznám se, že s pojmem YA kniha se setkávám poprvé. A nenapadá mě žádné jiné dílo, než ten krásný svět, ve kterém jsem dospívala a který trpělivě snášel mé první literární pokusy.


Ať si Harryho Pottera někteří lidé kritizují, jak chtějí, je to úžasný příběh, který je velmi čtivě, i když jednoduše napsaný. Rozbíhá se v něm spousta vedlejších linek, které přímo svádí k tomu, aby je někdo rozvíjel, jsou tam postavy, které si nikdo nemůže nezamilovat... Není to žádný literární zázrak a možná existují fantasy knihy, které si zaslouží větší slávu, ale Harry Potter mi nějak prostě přirostl k srdci a stavím se k němu naprosto nekriticky.

Docela by mě zajímalo, jak se na něj budou lidé dívat třeba za padesát let. Už nikdo nezažije to vyrůstání a dospívání s hlavními postavami a čekání na další díl jako my. Může to vůbec někdo tak prožívat, když si to přečte celé třeba za měsíc? Vzpomínám si, jak jsem se hrozně bála u toho roztomilého druhého dílu, když mi bylo nějak kolem deseti. A já jsem ráda, že mě to potkalo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.