Den 5: Kniha, ve které bys chtěla žít - Pýcha a předsudek

19. července 2012 v 14:00 | Iswida |  30 Day Book Challange
Pýcha a předsudek - Jane Austen

Chvilku jsem přemýšlela nad Zaklínačem, ale pak jsem si uvědomila, že nejsem ani silná, ani statečná, a už vůbec ne vyvolená a nejspíš bych zemřela velmi brzy hodně bolestivou smrtí. Bože, jak mě mohl vůbec napadnou Zaklínač?
Pak jsem si vzpomněla na Sandmana, bylo by super třeba uklízet v říši snů jako Nuala. Ale žádný zázrak by to taky nebyl.

Nakonec jsem velice přízemně skončila u toho, že ideální svět je ten, kde největší starostí je zajistit si pohodlí, za vzdělání se považuje, když ženská hodně čte, kreslí a hraje na piáno (já bych byla tak dobrá partie!) a muži jsou jako pan Darcy nebo pan Knightley.

Zdůrazňuji, že bych rozhodně nechtěla žít ve zobrazované době, jenom v těch knihách. Tam je všechno tak pohodové, že by mi snad nevadilo ani být služka (i když vzít si pana Darcyho by bylo rozhodně lepší). A jelikož z toho, co jsem četla, je Pýcha a předsudek asi nejidealističtější, je to jasný vítěz. Budu chodit na plesy, budu drzá na gentlemany a oni se do mě za to budou zamilovávat... A ještě budu dobře a vtipně napsaná!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.