Den 3: Kniha, která tě rozesměje - Dobrá znamení

17. července 2012 v 14:00 | Iswida |  30 Day Book Challange
Dobrá znamení - Neil Gaiman & Terry Pratchett

Nastává čas Armageddonu. Přichází Antikrist. Vyjeli čtyři jezdci Apokalypsy - Hlad, Válka, Smrt a Znečištění. Konečně se má rozhodnout mezi vládou nebe a pekla. A démon Crawley s andělem Azirafalem popíjejí, filosofují a užívají si, jak je ten svět krásně na hovno. Nikdo vlastně nechce, aby to bylo jinak. Skvělá a přesná proroctví, dokonalé dialogy, úžasné postavy, kvalitní humor, nic míň se ani od tohoto autorského dua nedá očekávat.


Já na srandu moc nejsem, takže takovouto literaturu opravdu moc načtenou nemám. Nemyslím si ale, že hned tak najdu něco stejně dobrého.

Za zmínku stojí i oba autoři.
Terryho Pratchetta a jeho Úžasnou Zeměplochu nejspíš znáte líp než já. Má jediná návštěva tohoto krásného světa zatím byla Čaroprávnost, která vypráví o první dívce, které bylo dovoleno studovat magii.
Neil Gaiman si mě získal komiksovou sérií o Sandmanovi. Je dokonalá. Vzala mi předsudky o komiksech - bylo načase. Známý je také příběhy jako Nikdykde, Koralina nebo Hvězdný prach. Jeho povídky nějakým záhadným způsobem podněcují mou fantasii k vymýšlení příběhů.

.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.