(titulek)

6. ledna 2012 v 15:21 | Iswida |  Básně
V novém roce mé pero zatím spíše mlčí. Zatím vydalo dvě básně toho stavuzachycujícího druhu, který obvykle hážu do šuplíku. Jedna se zrodila okolo druhé hodiny ranní Nového roku, a tu si aspoň zatím nechám pro sebe. Druhá vznikla dnes ve semináři při poslouchání seminárních prací dvou křesťanek o křesťanství. Zdá se mi to jako nešťastná kombinace, od ateisty by to bylo mnohem více objektivní. Ode mě ovšem ne, já jsem prošla spáry katolické babičky, jako mnoho dalších. Přestože myšlenky tohoto náboženství jsou mi v mnohém sympatické, párkrát jsem viděla kostel zevnitř a dospěla k závěru, že v rukou člověka se každé náboženství časem stane prázdným a pokryteckým.
Jak napsal vážený pan Skácel: "Nechci, aby mne obmýšlel kterýkoliv Bůh. / Mám odedávna svého / pro vlastní potřebu, i k svému narovnání. / A pro pokoru, které je mi třeba. // Někdy se přihodí, že lidská duše smrdí / jak namoklá psí srst. / Za to se nerouhám. Chci jenom, aby bolest / opravdu bolela a slza byla slza."

V rámci té pokory: Omlouvám se. Omlouvám se, že mám potřebu říkat, co si myslím - nebo to psát, protože mluvit s lidmi neumím. Omlouvám se, že očekávám více, než lidé chtějí dát. Omlouvám se, že jsem tak přecitlivělá a chci, aby to někdo toleroval, když já samotná to nesnáším. A nejvíce se omlouvám za to, že po vás někdy chci, abyste objektivně hodnotili to, co vám vyhovuje. Je to vaše věc a " ty moje stavy" (jak to mile nazývají někteří mí blízcí) zase moje a neměla bych ji tahat ani do mezilidských vztahů, ani na blog mezi mou tvorbu. Ale i tohle jsem já, a když to nechcete akceptovat, aspoň mi to nevyčítejte. A už se k tomu prosím nevyjadřujte, nic se tím nezmění.S malou jehlou v levém spánku
zatínám nehty do dlaní
a nechci vědět,
nestojím vám o poznání
možná absolutně platných pravd

Snad budu za to zatracena,
že hnusí se mi masky,
že nemiluji nepřítele,
že nakopala bych do prdele
za krásná slova
co zůstanou na jazyku

Možná je to jen síla zvyku
že v bohy lidských úst
nevěřím


*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.