Rock for People

7. července 2011 v 14:22 | Iswida |  Hudba
Původně plánovaná cesta na festival Bažant Pohoda, který začíná zítra, se nám nakonec "trochu zkomplikovala", takže první týden prázdnin byl trochu akčnější, než jsem měla v úmyslu - místo Pohody jsme vyrazili na Rock for People. A jsem ráda, že to tak dopadlo. Bylo to opravdu úžasných pár dní...


Určitě důvěrně znáte takový ten pocit, že jste něco zapomněli - a obvykle zjistíte, že jste měli pravdu, a to už po cestě. V mém případě šlo o mobil, takže jsme si užili pět dní bez technických vymožeností. Nevýhoda: foťák jsem nebrala s tím, že kdyžtak něco nafotím mobilem. Ale poslední dobou se mi stejně na zážitcích nejvíc líbí ta neopakovatelnost, a fotek tedy není třeba...

O co se s vámi ale můžu podělit (a také podělím) jsou méně známé kapely, u kterých jsem se bavila mnohem víc než u těch hlavních. Ne že by se mi nelíbili i některé větší... Třeba John Butler Trio bylo opravdu příjemné. A Tokyo Ska Paradise Orchestra byli naprosto skvělí. Ale ti svůj prostor (snad) dostanou i beze mě.
(pozn. přiznávám, že jsem si ska opravdu hodně oblíbila :-))

1. Úžasným objevem je pro mě polská skupina Camero Cat. Už předem jsem se na ně těšila nejvíc a byli snad ještě lepší, než jsem čekala.


2. Kapele s mezinárodním složením sídlící v Praze jménem CCTV Allstars bych měla poděkovat. Šlo o první kapelu, kterou jsme si šli poslechnout, a odcházela jsem z ní s naprosto skvělou náladou.


3. Názvem mě málem oklamala skupina Discoballs. Nebýt toho, že jsme si program předem zaškrtávali u YouTube, rozhodně bychom se po nedělní noci nedokopali do areálu už o půl jedné.
4. Začínám si připadat trochu jako šílenec, když sem tyto skupiny dávám takhle všechny pohromadě, ale nemůžu opominout ani další Poláky s podivným jménem Cala Góra Barwinków, na které jsem si parádně zatancovala...


5. ... a maďarské Bohemian Betyars, u kterých jsem už sotva popadala dech, a to jsem jen blba pod pódiem! Oni na pódiu vyváděli snad ještě víc a ještě u toho zvládli hrát a zpívat.Tak doufám, že se vám dobře poslouchalo. Abych ale zmínila i jinou zábavu než poskakovat u ska - přežila jsem pogo (na Volantech), ale jednou mi to stačilo; odpustila jsem zpěvačce z Paramore ten slabý hlásek, protože to svou energií zvládá vynahradit; přestože obvykle taková muzika není můj šálek čaje, vychutnala jsem si i Bullet for My Valentine; zjistila jsem, že Debbi má opravdu hezké písničky, a že Jenny and Johnny nejsou jenom roztomilá slaďárna, jak by se mohlo zdát.

Na závěr typ pro začínající kapely: zdá se, že základem kapely je krásná baskytaristka.

A to bude pro dnešek vše. (S)mějte se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Krvavý koleno Krvavý koleno | Web | 1. srpna 2011 v 18:28 | Reagovat

Ty jo, ty Camero Cat jsou fakt dobrý! Jdu si je stáhnout =) Děkuju za tip, máš dobrej vkus.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.