Včerejší koncert - Frank Morey & his band

11. srpna 2010 v 13:30 | Iswida |  Hudba
Tohle je jediná krásná věc na Uherském Brodě, že sem jezdí muzikanti z jueséj i z jiných oblastí. Nechápu to, ale rozhodně se tomu nebráním. Tyto koncerty bývají bluesové a bluesrockové, což mi naprosto vyhovuje, a muzikanti sice nebývají světově známí, ale žádní čučkaři to taky nejsou.

Tyto koncerty jsem začala pravidelně navštěvovat někdy na podzim 2008. První koncert byl v nezvyklém prostředí - v kině, ale hlavně byl můj první, takže jsem si z něj moc nepamatovala. Byl to právě Frank Morey s jeho kapelou. Pak navázala řada koncertů na domu kultury a já jsem začala sbírat podpisy - když už nic jiného, už proto je dobře, že Frank Morey, Scott Pittman (bicí) a Andrew Bergmann (basa) přijeli včera znovu a má sbírka je tak kompletní.Když začali hrát první písničku, vzpomněla jsem si na svou první návštěvu na jejich koncertě - na skvělé schopnosti bubeníka (který mi strašně připomíná Alana Rickmana, ačkoli je mu podobný jen velice matně), na Frankův krásný chraplák... Tohle prostě je můj šálek kávy. YouTube pro představu:

Po první písničce však přišlo zajímavé zpestření, které rozhodně nikdo včetně hudebníků a organizátorů nečekal: vypadla elektrika. Po chvilce čekání, než to někdo spraví, to ale páni muzikanti vyřešili po svém - sedli si na volné místo na lavici, abychom je slyšeli, a hráli dál.


Vládla velmi příjemná atmosféra. Skoro nás i mrzelo, že elektriku zase nahodili. Pak se ale teprve koncert mohl pořádně rozjet. Energické skladby se střídali s romantičtějšími. Strašně se mi líbilo, jak je kapela vyvážená. Perlí prostě všichni a na všech jde vidět, jak si to užívají. Do bubeníka jsem platonicky zamilovaná. Už kvůli jeho "boum, boum, boum, boum" pěveckému doprovodu. Ostatní taky "ujdou". Dlouho se mi tu žádný koncert tak nelíbil (i když... Eric Sardinas byl nezapomenutelný...).
Takže jsem si samozřejmě jako obvykle šla pro podpis. Vážně jsem nečekala, že si s námi bubeník začne povídat. Je strašně ukecaný. Člověk by to do něj vůbec neřekl. Kdyby nemusel jít balit bubny, asi bychom tam stáli ještě teď :-) Už teď si říkám, že by mohli klidně přijet ještě potřetí.

P.S. Omlouvám se za kvalitu fotek. Jsem idiot, který si zásadně nebere foťák, když ho potřebuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vvart vvart | Web | 15. srpna 2010 v 0:35 | Reagovat

ty ji znas?

2 Iswida Iswida | 15. srpna 2010 v 16:17 | Reagovat

nebo to není ona?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.