(další zatracený titulek)

17. srpna 2010 v 0:52 | Iswida |  Kecy okolo
Chtěla jsem do titulku napsat "Where is your will to be weird?", jeden z mých oblíbených citátů, ale... nevím, není to dobrý titulek. Tři tečky by byly myslím nejvýstižnější, ale ty mi blog nechce vzít. Já vlastně beztak mám ten citát ráda jen proto, že si ho vykládám po svém a nejspíš úplně špatně. I když... třeba to tak myslel, co já vím.
Včera jsem nemohla spát, i když se mi chtělo, a dneska se mi ani nechce, tak to ani nezkouším. Místo toho sedím u notebooku, mračím se na monitor, poslouchám Cohena a je mi tak divně, že nemůžu ani brečet ani se smát. Nesnáším, když jsem na někoho natolik vázaná, že ve mně dokáže tenhle zatracený pocit vzbudit každou maličkostí. A nesnáším ty své zatracené přehnané reakce a to všechno. Nesnáším, jak lidem kolem sebe ubližuju, když se snažím přetvařovat, a jak jim ubližuju ještě víc, když se přetvařovat nesnažím. Já prostě nevím, jestli svůj život můžu zvládnout.

Předchozí odstavec jste samozřejmě nečetli.

Píšu rozsáhlejší článek (má áčtverku a půl a je tak ve čtvrtině, "rozsáhlejší" je poněkud slabé slovo) o dílech Virginie Woolfové. Ne že by to někdo četl. Jinak nepíšu momentálně nic, kromě zápisů do čtenářského deníku. Ne že by někomu ležela na srdci má poezie. A taky kreslím, což vás zajímat ani nemusí, protože sem hned tak něco nedám. Neumím to. Baví mě to, ale měla jsem prostě kreslit víc, chybí mi cvik.
Konečně jsem shlédla tak oblíbené Pulp Fiction. Ujde to. Vlastně se mi to docela líbilo, ale vzhledem k tomu, že víc než všechny příběhy mě zasáhla jediná písnička, zas taková "síla" to fakt nebyla.

Miluju verše: "I will help you if I must / I will kill you if I can"
A vůbec mám ráda Cohenovy texty. Je dobře, že nezůstal jen u psaní a stal se písničkářem. Asi můj hudební vkus fakt totálně vyměkl... ale své "staré lásky" jsem poslouchat nepřestala a nepřestanu. Člověk ty rockery prostě musí milovat...

Jo, už se mi začíná chtít spát. Trochu. Ale stejně nebudu moct usnout. Včera jsem zcela vážně přemýšlela, co dělat, když nemůžu spát, nechce se mi číst a nechci začínat něco, co by bylo na dýl. Zase. Dneska mě asi čeká totéž. A ještě spoustu nocí v následujících dvou letech...

"Is this what you wanted?" Tak kde je tvá vůle být zvláštní?

Tohle je beztak divný článek. Odpovídající mé náladě poslední dobou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.