Blog Teris

23. srpna 2010 v 21:38 | Iswida |  Ke zbytku
O blozích všeobecně panuje názor, že si je zakládají třináctileté, převážně "růžové" slečny za účelem deníšku a kopírování oblásků Peking Motel (to jsem nevymyslela, ale sprostě ukradla) a Milej Sýrus. Že to není tak docela pravda potvrzuje spousta blogů často i o hodně starších lidí, kteří jej využívají jako možnost zprostředkovat světu to, čemu se věnují. Ale to my všichni víme, takže je tento odstavec zbytečný.

Vždycky jsem měla slabost pro umění jakéhokoli druhu. První místo samozřejmě zaujímá literatura, umění výtvarné však velice obdivuji, přestože sama se mu věnuji jen hodně okrajově. Díky kamarádkám ze školy (vvart a Lea) jsem si začala proklíkavat i výtvarně zaměřené blogy. Mezi spoustou těch, kde se sice snaha cení, ale to je tak vše, jsem našla i pár takových, které mě zaujaly. Á, už se konečně dostáváme k tématu.
Jedním z nich byl blog s titulem Painting, Drawing and Photography patřící dívce, která si říká Teris. Poté, co jsem si prohlédla spoustu krásných obrázků a přidala blog do záložek, jsem však zjistila něco, co mě zaujalo ještě víc. Majitelce blogu je totiž pouze třináct let. Už tak musím obdivovat lidi, co umí kreslit, a tahla dívka to rozhodně umí, spolu s tímto zjištěním jsem se však zastyděla za svou nečinnost a mít klobouk, dala bych ho dolů. Začala jsem blog sledovat a čekalo mě další překvapení - nezvykle časté aktualizace. Třeba jsem jen natrefila na dobré období, každopádně poslední dobou spíš narážím na blogy, kde se něco objeví sotva párkrát do měsíce. I za toto má tedy u mě slečna velký plus bod. Nepředpokládám, že by někdo tak talentovaný s takovým zájmem o věc někdy plánoval s tím přestat, naopak - doufám, že díla Teris někdy najdu v nějaké velké galerii...

A teď ještě pár slov ohledně prvního odstavce - chtěla jsem říct, že ani věk evidentně u zakládání blogů nehraje roli. Je sice fakt, že někteří lidé jsou v určitém věku ještě hloupý - většina z nich však také hloupá zůstane. Tím nechci snižovat žádný styl, přestože jsou věci, které nemám ráda. Jen upřednostňuji lidi, kteří dokáží sami něco vytvořit, něco po sobě zanechat. A pokud to takhle dobře dokáží už ve třinácti, rozhodně to stojí aspoň za článek...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ellisa Ellisa | Web | 24. srpna 2010 v 9:49 | Reagovat

Já kreslím zřídkakdy, protože kreslit moc dobře neumím a obdivuji všechny, kteří to umí, kteří umí vytvořit ten "omračující" (nevěděla jsem, jak to nazvat) zážitek v jakémkoliv oboru umění.

2 Teris Teris | Web | 2. září 2010 v 21:02 | Reagovat

Ahoj.
Páni, to mě opravdu potěšilo! Samozřejmě že mi to nevadí, naopak jsem opravdu moc ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.