Extrakt

29. června 2010 v 16:19 | Iswida |  Hudba
Letos to vypadalo, že ten školní rok snad nikdy neskončí - ale nakonec jsme se ve zdraví dočkali. Zítra dostaneme ten nechutný, zbytečný papír vypovídající spíše o profesorech než o studentech (což není zahořklý kec neúspěšného studenta, já mám přesně takové známky, jaké chci) - a pak začne velice zajímavý úvod do prázdnin. Ještě zítra si musím nějakým způsobem zabalit věci na deset dní tak, aby se dali použít zároveň na rockový koncert, chození po Praze a týden v Orlických horách a současně aby se vešly do takové tašky, aby s ní dokázal bez problémů manipulovat i člověk mé tělesné konstrukce... Držte mi palce, bude to vskutku zajímavé.
Každopádně z toho plyne, že se tu zase objevím nejdřív 10. července. Původně jsem sem chtěla dát nějaký záživný článek, ale když ono se mi nechce...
Zkrátka vám ukážu, co poslouchám. Takový extrakt z toho všeho. Máte aspoň dost času si to poslechnout.
(Víte, já jsem sem původně takovéhle kraviny dávat nechtěla, ale pak mi došlo, že když přijdu na nějaký nový blog, právě na takové kraviny se dívám první... I tak se to ale bez keců neobejde :-D)Vezmeme to abecedně, podle stylu, nebo chronologicky, jak jsem k tomu dospěla? Nejspíš prostě asociativně. Ale začátek je jasný...

AEROSMITH
Ty jsem vám sem tam předváděla na mém starém blogu a většina z vás nejspíš zná jejich nejznámnější slaďáky. Tahle je z těch rychlejších.


GUNS N' ROSES
S těmi jsem vás určitě už taky seznámila. Také mají pár krásných (a známých) slaďáků - a hlavně perfektní Slashova kytarová sóla... Bohužel se u této skupiny párkrát změnila sestava, Slash pak měl dokonce vlastní kapelu Slash's Snakepit (taky celkem dobré).
Za živého boha sice nemůžu najít to, co jsem sem chtěla původně dát, ale tohle sólo je perfektní. Osobně ale naprosto miluju závěr této písničky (November Rain - kdyžtak si najděte)THE DOORS
Další klasika. S Jimem Morrisonem vás budu pravděpodobně otravovat i v rámci poezie, připravte se na to... Tohle jsem měla jednu dobu jako budík (je to z alba An American Prayer, které vzniklo tak, že zbylí Doors po smrti Morrisona podbarvili hudbou jeho básně, které předtím nahrál).


JANIS JOPLIN
Něco nenapodobitelně krásného. Skvělá osobitá ženská s hlasem, který sice nesedne každému, ale pro to blues je prostě perfektní. Dám vám sem jednu z těch něžnějších...LEONARD COHEN
K tomuhle jsem dospěla nedávno. Uvědomila jsem si, jak strašně mi ten "moderní" chaos úplně všude leze krkem a že už víc oceňuji ticho než hudbu, kterou mám jinak fakt ráda (myšleno hlavně první dva zmíněné + The Dresden Dolls a pár metalovějších kapel, které teď přeskočím) - a pak jsem zjistila, že ještě lepší, než to ticho, jsou písničkáři apod.
Od Cohena určitě všichni znáte písničku Hallelujah (i když nejspíš v jiné verzi, což je dost rozdíl). Má pár nádherných waltzů, brousí do různých odrůd folku aj.
A vzhledem k tomu, že to, jsem sem chtěla dát, na tubě jaksi není, dám vám sem jednu sice dost známou, ale neskutečně kouzelnou :-)


JONI MITCHELL
Tohle je podobný případ - i když tohle je spíš dobře nalaďující než uklidňující. Do matiky ideální... Asi jste všichni někdy slyšeli písničku California (áájm kamin hoooum!). Zajímavé zjištění - lidé stárnou. Ne, fakt. Po poslechu prvních dvou alb jsem si stáhla i zbytek a zjistila jsem, že bez toho hezkého mladého hlásku to stojí celkem za houby. Je fakt hnusné to říkat, ale být slavným umělcem, radši bych asi chtěla zdechnout dokud jsem na vrcholu...*

Tento výcuc zdaleka není kompletní. Někteří by tu vysloveně měli být. Na druhou stranu snažit se nacpat všechno do jednoho článku by bylo hloupé... Takže to berte jako "co se (proboha) stalo z rockerky" a příště čekejte podobně různorodou směsici - od Boba Dylana, přes Arethu Franklin až po ty Dresden Dolls... (Phillipa Glasse vám pustím vrámci básnění o Hodinách, které si nejspíš neodpustím...)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 strigga strigga | 29. června 2010 v 19:10 | Reagovat

A Bingo! Všechno kromě té poslední znám :) užívej prázdnin a měj se krásně!

Mimochodem, mohu tě požádat o mailovou adresu? Že bych ti poslala info ohledně té chaty, co jsme se "domlouvaly" s Raven a Carmen na Facebooku. Teda, ještě ho nemám sepsané, ale hodlám tak učinit dnes či zítra... :)

2 strigga strigga | Web | 29. června 2010 v 19:12 | Reagovat

Mimochodem, bezvadný layout :)))

3 Iswida Iswida | Web | 30. června 2010 v 9:07 | Reagovat
4 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 1. července 2010 v 9:01 | Reagovat

Užívej .. hlavně ten rockový koncert .. ;)
Já jedu na festival.. se už těším.. :)

No.. nic z toho moc neznám.. interprety samozřejmě ano, ale ani jednoho neposlouchám, takže mi ty písničky nic moc neříkají.. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.